سوالات متداول در زمینه اکستنشن مژه

ما در لش آکادمی زهرا به متداول ترین سوالات شما در زمینه اکستنشن مژه جواب می دهیم.

  • آیا اکستنشن مژه مضر است؟

به طور کلی اکستنشن مژه مضر نیست اما ممکن است برای برخی افراد مشکلاتی ایجاد کند . اگر اکستنشن مژه به درستی انجام نشود ، می تواند باعث تحریک چشم ها ، التهاب پوست ، ترشح چشم شود . بنابراین ، برای انجام این فرآیند ، بهتر است با تکنسین های مجرب و متخصص در این زمینه همراه شوید.

  • اکستنشن مژه چیست ؟

اکستنشن مژه یک روش آرایشی است که در آن مژه های مصنوعی بر روی مژه های طبیعی کار می شوند تا ظاهر بهتری به چشمان شما بدهد.

  • اکستنشن مژه تا چه مدت دوام دارد؟

مدت زمانی که اکستنشن مژه دوام می آورد بستگی به نوع مواد به کار رفته و تکنیکی دارد که برای انجام آن استفاده شده است و همچنین مراقبت هایی که بعد از اکستنشن انجام می دهیم. اکستنشن مژه معمولا تا چند هفته دوام دارد و گاهی ممکن است تا چند ماه هم دوام بیاورد ولی بهتر است هر ماه برای ترمیم آن اقدام کرد.

  • اکستنشن مژه به چه صورت انجام می شود ؟

مژه های مصنوعی با چسب های مخصوصی به صورت تار به تار بر روی مژه های طبیعی چسبانده می شود . این کار توسط یک آرایشگر حرفه ای انجام می شود که مژه های مصنوعی را به اندازه مورد نیاز شما برش می دهد و سپس با چسبی که با مژه های طبیعی همخوانی دارد روی مژه های طبیعی چسبانده می شود.

اکستنشن مژه در تهران-زهرا حسین خانی-لش آکادمی زهرا
  • آیا اکستنشن مژه برای همه افراد مناسب است؟

خیر ، اکستنشن مژه برای همه افراد مناسب نیست . افرادی که دارای حساسیت چشم ، عفونت چشم ، پوست حساس یا آلرژِی به مواد شیمیایی هستند ، بهتر است از اکستنشن مژه خودداری کنند . همچنین اگر به تازگی عمل جراحی چشم داشته اید یا دارای مشکلات پوستی هستید ، بهتر هست قبل از اکستنشن مژه با پزشک مشورت کنید و یا با یک اکستنشن کار حرفه ای مشورت کنید.

  • آیا با وجود اکستنشن مژه می توانم از ریمل استفاده کنم؟

با وجود اکستنشن مژه شما دیگر نیازی به استفاده از ریمل ندارید . ولی با این وجود در صورت تمایل می توانید استفاده کنید اما به طور کلی توصیه نمی شود چرا که استفاده زیاد از ریمل و به خصوص نوع نامناسب آن می تواند باعث ریزش مژه ها و آسیب به اکستنشن شود .

  • آیا می توانم با وجود داشتن اکستنشن مژه از خط چشم استفاده کنم ؟

استفاده از خط چشم به صورت مداوم باعث آسیب به اکستنشن مژه می شود .

  • مدت زمان انجام اکستنشن مژه

زمان لازم برای اکستنشن مژه بستگی به تعداد مژه هایی دارد  که باید اضافه شوند و مهارت تکنسین .معمولا این فرآیند حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد.

  • آیا می توانم با مژه های اکستنشن شده شنا کنم؟

بهتر است تا 24 ساعت پس از اکستنشن از شنا و مراجعه به سونا ، سالن بخار و حمام اجتناب کنید تا چسب به خوبی خشک شود . و همچنین برای دوام بیشتر اکستنشن بهتر است فعالیت هایی مانند شنا و سوارکاری کمتر انجام شود.